Zapewne niektórzy z Was myśleli, że wkradł mi się błąd w podpisie autora artykułu, który dotyczył lokat w ramach ROR. Otóż nie jest to absolutnie żaden błąd, gdyż od tej pory działem “Oszczędności” i tematami związanymi z powiększaniem kapitału będzie zajmować się Marek. W tym miejscu chciałbym go serdecznie i oficjalnie powitać, jako drugiego autora tekstów na tego bloga.

Każdy chce mieć swoje mieszkanie, to u nas normalne. Dlaczego, tego niestety nie wiem, gdyż na zachodzie moda na posiadanie własnego mieszkania jest zdecydowanie niższa niż u nas. U nas wszyscy chcą mieć swoje i rzadko kiedy dopuszczają w ogóle myśl, by wynajmować latami. Jednak każdy kij ma dwa końce, wiadomo że lepiej byłoby mieć swoje, bo po przeliczeniu finansów czasami łączna kwota, jaką wpłaciliśmy za wynajem może szokować. Jednak przed podjęciem decyzji o wzięciu kredytu mieszkaniowego trzeba jeszcze wiedzieć jak go liczyć.

Dzisiaj będzie o nieco innym aspekcie spłacania długów, bo jak są długi to wiadomo, że spłacić je trzeba. Jednak aby je sumiennie i systematycznie spłacać trzeba mieć pozytywną energię do działania – bez tego ani rusz. Z tego co daje się zauważyć u większości osób borykających się z problemami finansowymi, to jest widoczny zdecydowany spadek pozytywnej energii i utrata wiary w to, że może być lepiej.

Dziwnym trendem, który obserwuję u większości osób czy to na forach internetowych, w komentarzach dotyczących pożyczek, a nawet w ogłoszeniach drobnych na portalach typu gumtree czy olx, jest jęczenie i żebranie. Oczywiście nie chodzi mi tu o żebranie nazwijmy je “standardowe” i “klasyczne”, czyli np. na ulicy z założonym celem jakby na to nie patrzeć – zarobienia / wyłudzenia pieniędzy – czyli jednak powiększającymi majątek żebrzącego, tylko to co w tym najgorsze… żebranie o kolejne pożyczki na spłatę tych już posiadanych zadłużeń, które bardzo często połączone jest z jęczeniem o beznadziejności, braku perspektyw i ciężkiej sytuacji materialnej.

Cel bloga

Posted by Marcin | Ogólne

Witaj na moim blogu poświęconym dwóm zagadnieniom: wychodzeniu z długów i zarabianiu pieniędzy. Obydwa zagadnienia są ze sobą ściśle powiązane stąd też wziął się pomysł na stronę, która będzie poruszać każde z nich.

Blog ten w przeciwieństwie do innych blogów, nie powstał wyłącznie po to, żeby nabić trochę odwiedzin, skubnąć kilka złotych z reklam i zniknąć z sieci… jak to ma niestety w zwyczaju większość blogów i stron poświęconych tej tematyce.