Wpis ten dedykuję wszystkim, którzy prowadzą własną działalność gospodarczą, a napotkali jakieś problemy finansowe na swojej drodze. Bywa tak, że prowadząc własną firmę traci się płynność finansową, chociażby przez wzgląd na to, iż nie zawsze klienci regulują Ci faktury na czas, w momencie gdy sam regulujesz wszystko w określonych na fakturze terminach. Dodatkowo dochodzi co miesiąc haracz w postaci składki ZUS. No i teraz trzeba sobie zadać naprawdę ważne pytanie – ratować firmę np. kredytem, czy zamknąć całkowicie działalność gospodarczą?

Wyszukano w Google przez frazy:

  • kredyt na ratowanie firmy

Aby móc skutecznie walczyć z długami, musisz zacząć od dokładnego poznania swojego wroga. O ile Twoje wcześniejsze błędy już przemyślałeś i wyciągnąłeś wnioski, tak firma windykacyjna jest jednym z Twoich realnych wrogów. W zasadzie jednym z największych, gdyż chce zarobić na Twoim zadłużeniu możliwie jak najwięcej. Nie daj się zwieść absurdalnym reklamom telewizyjnym, które mają na celu ocieplenie ich wizerunku.

Wyszukano w Google przez frazy:

  • co może firma windykacyjna
  • jak szyblo splacic dlugi

Pętla kredytowa czy inaczej spirala zadłużenia, jest obecnie bardzo powszechnym zjawiskiem, jednak nie każdy sobie zdaje sprawę co to jest i jak działa. Stąd też pojawia się na forach coraz więcej osób, które orientują się, co to naprawdę jest, gdy już na własnej skórze odczuwają skutki takiej pętli. W tym artykule objaśnię Ci kilka podstawowych rzeczy, o których również pisałem już wcześniej, byś mógł się uchronić przed tym zjawiskiem, bądź w miarę sprawnie z niego zacząć się wydostawać.

Wyszukano w Google przez frazy:

  • kredyt bez poręczycieli
  • pętla kredytowa jak wyjść na prostą

Wiadomo, że do spłaty długów, jak również późniejszego swobodnego życia, znacząco przyczynia się tworzenie oszczędności. Nie jest to żadne wielkie odkrycie. Tylko pozostaje kwestia, na czym je można faktycznie robić, co ograniczyć i w jaki sposób, by uzyskać kolejnych kilkadziesiąt czy paręset złotych w skali miesiąca. Tak, dobrze czytasz – nawet paręset złotych w skali miesiąca. Są takie rzeczy, na które wydajemy ot tak, nie licząc faktycznej ilości wyrzucanych w błoto pieniędzy.

Dzisiaj będzie o nieco innym aspekcie spłacania długów, bo jak są długi to wiadomo, że spłacić je trzeba. Jednak aby je sumiennie i systematycznie spłacać trzeba mieć pozytywną energię do działania – bez tego ani rusz. Z tego co daje się zauważyć u większości osób borykających się z problemami finansowymi, to jest widoczny zdecydowany spadek pozytywnej energii i utrata wiary w to, że może być lepiej.

Nie ma na co dłużej czekać, czas zacząć działanie. Aktywne działanie, którym przybliżysz się do spłaty swoich zadłużeń. W związku z tym, że w poprzednich postach jest informacja, która będzie Twoim punktem wyjścia (spis długów oraz znalezienie celu), obecnie mając listę, przepisz ją sobie do arkusza excell, który znajdziesz do pobrania na moim blogu niebawem (muszę przygotować cały dział “download”).

Dziwnym trendem, który obserwuję u większości osób czy to na forach internetowych, w komentarzach dotyczących pożyczek, a nawet w ogłoszeniach drobnych na portalach typu gumtree czy olx, jest jęczenie i żebranie. Oczywiście nie chodzi mi tu o żebranie nazwijmy je “standardowe” i “klasyczne”, czyli np. na ulicy z założonym celem jakby na to nie patrzeć – zarobienia / wyłudzenia pieniędzy – czyli jednak powiększającymi majątek żebrzącego, tylko to co w tym najgorsze… żebranie o kolejne pożyczki na spłatę tych już posiadanych zadłużeń, które bardzo często połączone jest z jęczeniem o beznadziejności, braku perspektyw i ciężkiej sytuacji materialnej.

Zakładam, że zgodnie z poprzednim wpisem masz już wyliczone i zapisane dokładnie wszystkie kwoty, które musisz oddać. Po podsumowaniu całości, niezależnie ile Ci tego wyszło: 50.000 zł, 100.000 zł czy może 2.000.000 zł musisz do tego doliczyć jeszcze dwie rzeczy. Po pierwsze dolicz do tej kwoty 20% rezerwy, na jakieś nieprzewidziane sytuacje, bądź źle obliczone odsetki.

To co naprawdę ważne w tym kroku, by te 20% obliczyć od sumy całości, którą udało Ci się policzyć a nie od konkretnego pojedynczego zadłużenia. W dalszych etapach zrozumiesz w jakim celu. Drugą zaś kwotą niech będzie kwota Twojego celu. Przede wszystkim musisz zrozumieć, że spłata długów to nie wszystko, jeżeli chcesz się ich pozbyć skutecznie.

Jak sam tytuł wskazuje, aby rozpocząć wychodzenie z długów musisz teraz zrobić jedną ważną rzecz. Przyznać się w pełni uczciwie przed sobą ile dokładnie długu posiadasz.

Jest to kluczowa sprawa, ponieważ nie możesz posiadać np. “około” czy “jakoś” 50 tysięcy długu, co często zdarza mi się obserwować w różnych wypowiedziach osób zadłużonych na forach internetowych. Zdaj sobie sprawę z tego, że jest duża różnica pomiędzy 47000zł a 55000zł i obydwie te kwoty nadal mieszczą się w określeniu “około” czy “jakoś”.

Cel bloga

Posted by Marcin | Ogólne

Witaj na moim blogu poświęconym dwóm zagadnieniom: wychodzeniu z długów i zarabianiu pieniędzy. Obydwa zagadnienia są ze sobą ściśle powiązane stąd też wziął się pomysł na stronę, która będzie poruszać każde z nich.

Blog ten w przeciwieństwie do innych blogów, nie powstał wyłącznie po to, żeby nabić trochę odwiedzin, skubnąć kilka złotych z reklam i zniknąć z sieci… jak to ma niestety w zwyczaju większość blogów i stron poświęconych tej tematyce.